Po operaci

Pacient musí být po zákroku velmi opatrný, neměl by se škrábat ani se jinak dotýkat operované oblasti, aby se transplantované vlasové kořínky dobře usadily do kůže. První tři dny po zákroku nevystavujte kůži se štěpy slunečnímu záření a vyhněte se nošení jakékoliv pokrývky hlavy. Výjimkou je čelenka, kterou vám dají po zákroku na klinice, a jejímž účelem je omezit rozvoj otoku. Připravte se, že prvních 14 dnů budete spát na zádech, s vyvýšenou hlavou.

Nově implantované štěpy jsou mimořádně náchylné na poškození. Je proto důležité, aby se oblast s transplantovanými vlasy vůbec nedotýkala polštáře. Po odpadání strupů (zpravidla během 2 týdnu) se lze vrátit zpět k vašemu normálnímu způsobu spánku. Během této doby je zásadní se také vyhnout konzumaci alkoholu, kouření, pití kávy a energetických nápojů, sportování nebo jakékoliv námaze, při které se zpotíte.

Jako jediní v ČR vám zkontrolujeme přibližně 3 - 4 týdny od transplantace její stav naším specializovaným trichologem v Praze v rámci vašeho balíčku.

Většina implantovaných vlasů do tří měsíců sama vypadne, nemusíte však mít žádné obavy, vlasový kořínek stále zůstane v pokožce a o ten při transplantaci jde. Během následujících měsíců již začnou růst vaše nové vlasy.