Výsledek

Implantované vlasové štěpy se začínají hojit ihned po transplantaci. Postupně se obnoví napojení folikulů na krevní oběh a finálně se usadí do pokožky hlavy.

Správnému hojení velmi pomáhá aplikace PRP terapie na závěr transplantace ještě na klinice. Pro dosažení toho nejlepšího výsledku se však doporučuje v PRP terapii pokračovat, a to minimálně 45 dní po operaci. Doporučeno je dalších 5 PRP injekcí a to jedenkrát měsíčně po dobu 5 měsíců.

Transplantované vlasy jsou zpočátku tenčí a světlejší, než vaše ostatní vlasy, teprve až po nějaké době zesílí a ztmavnou. Průběh hojení a růstu transplantovaných vlasů je velmi individuální, závisí hlavně na vašem aktuálním zdravotním stavu, životosprávě, užívaných lécích či genetických předpokladech. U každého pacienta probíhá hojení odlišně, důležité je být trpělivý, opravdu viditelné a pěkné výsledky pozorujeme u klientů až zhruba 6 měsíců po zákroku.

1 až 14 dnů po operaci
Ihned po operaci je viditelná nová vlasová linie a zakryté lysiny přesně dle vstupního vyšetření a operačního plánu, navrhnutého vaším chirurgem. V prvních dvou týdnech po transplantaci se vlasové štěpy nejvíce hojí, tvoří se strupy a šupinky kůže v okolí vložených vlasů. Jedná se o standardní průběh hojení jako reakce na vpichy do kůže, může být také provázeno svěděním či lehkou bolestí.

4 až 6 týdnů po operaci
Po uplynutí několika týdnů se vlasové štěpy usadí do pokožky hlavy a přestanou svědit, případně bolet. Implantované vlasy přechází vzhledem k omezenému přísunu živin do fáze klidu a vlas vypadne. Nemusíte však mít žádné obavy, vlasový kořínek stále zůstane v pokožce a o ten při transplantaci jde.

4 až 9 měsíců po operaci
Po přibližně 4 měsících bude asi 40% vašich transplantovaných vlasů v růstové fázi, začnete tedy pozorovat první viditelné výraznější výsledky vaší transplantace. Po přibližně 6 měsících to bude asi 60% a po přibližně 9 měsících to bude již naprostá většina vašich transplantovaných vlasů. Vlasy jsou sice stále tenčí a světlejší, než vaše ostatní vlasy, ale postupně zesilují, tmavnou a celkově nabývají na objemu.

12 až 18 měsíců po operaci
Po uplynutí této doby vaše transplantované vlasy zcela dorostou, získají na síle, budou plně pigmentované a prakticky nerozpoznáte rozdíl od zbytku vašich vlasů.