Mýty o transplantaci

"Transplantace vlasů je bezbolestná"

Zákrok je prováděn v lokální anestezii, to je samozřejmá a známá pravda. Nicméně stejně jako při trhání zubu, popřípadě jiných ošetření v lokální anestezii, můžete po jejím odeznění cítit nepříjemný pocit, nevolnost či bolest.

Lékař se však vždy snaží, abyste se cítil co nejkomfortněji.

"Jsme nejlevnější na trhu"

Nejlevnější věci bohužel nemusí být vždy kvalitní. V estetické chirurgii toto platí dvojnásob.

V případě, že cena je pro Vás jediné kritérium pro transplantaci, tak raději vyčkejte do doby, než si vyberete takového partnera, který vás přesvědčí nejen cenou.

"Doživotní záruka na transplantaci"

Je nutné si uvědomit, že nikdy nezaručíte, jak Vaše tělo zareaguje po jakémkoliv zákroku. Lze zaručit bezchybnou implantaci, ale nikoliv, že za 10 let nemůžete o vlasy opět přijít. Je to dané různými vlivy, které se nedají ničím a nikým ovlivnit.

Jasný fakt však je, že z místa, kde se odebírají vlasové štěpy (dárcovská oblast na temeni hlavy), se nové vlasové štěpy již znovu neobjeví. Lze tedy konstatovat, že i opětovná transplantace nemusí být možná, jelikož dárcovská oblast již k tomuto zákroku nebude stačit.

"Zaslání pouhých fotografií vašich vlasů k posouzení transplantace"

Vlasová pokožka jako každá jiná část těla může mít také nějaké onemocnění, např. lupy, seboreu, plísňová onemocnění, ekzém a jiné. Tato onemocnění mohou negativně ovlivnit finální výsledek transplantace.

Je tedy nutné osobní vyšetření pokožky naším vlasovým specialistou a zkontrolovat dárcovskou oblast, zda máte dostatek vlasů v místě odběru a dostatečnou hustotu a kvalitu vlasů, což z pouhých fotografií není možné.

"Husté vlasy již za 3 dny!"

Je velmi důležité si uvědomit, že cesta do Turecka a následná transplantace je pouhý začátek dlouhé cesty k Vašemu vysněnému výsledku. Je třeba se o vlasy především první měsíc velmi dobře starat.

Výsledek se objeví až po několika měsících, jelikož vlasy po transplantaci nejdříve vypadají a až poté vyrostou vlasy nové.

"Turecko je nejlepší místo pro transplantaci vlasů"

Turecko má největší zkušeností s tímto typem zákroku. Nicméně existují stovky klinik, které tyto služby nabízí, ale bohužel ne vždy jsou služby prováděny opravdu kvalitně.

Je tedy nutné si kliniku vždy prověřit, a to nejen hodnocením např. na Google, ale také na sociálních sítích či jiných dostupných zdrojích s reálnými pacienty.

"Den po operaci si prohlédnete centrum Istanbulu"

Den po operaci odezní účinky lokální anestezie a dále budete užívat pouze léky na bolest.

Bolest však pravděpodobně bude i přes to přítomna a budete tak chtít odpočívat pouze na hotelovém pokoji, popřípadě si dát velmi krátkou procházku.

"Výlet do Istanbulu a vlasy k tomu"

V případě, že chcete letět na výlet, tak doporučujeme zakoupit si poznávací zájezd od cestovní kanceláře.

Cesta za transplantací vlasů je především cesta za lékařským zákrokem a je třeba k tomu tak přistupovat. V případě zájezdu velmi často rozhoduje cena, zde by však měla rozhodovat kvalita. Je to rozhodnutí na celý život.

"Ubytování v 5* hotelu"

Hotelové hodnocení v Turecku většinou neodpovídá evropské kategorizaci. Turecká kategorie 5* hotelu může znamenat kategorii, kterou např. v Itálii budete mít jako 3*.

My nabízíme ubytování v 5* hotelech, které však spadají do evropských sítí hotelů a odpovídají evropské kategorizaci. Nejenom to nám zaručuje kvalitu ubytování, na kterou jsou naši klienti zvyklí.

"Potřebuji transplantaci vlasů"

Předtím, než toto tvrzení bude pravdivé, byste měli navštívit specializovaného trichologa a sdělit mu Vaše obtíže.

Pouhou správnou hygienou či vyřešením různých kožních problémů můžete Váš objem vlasů zvýšit až o 20 %. V takovém případě u některých klientů transplantace není vůbec nutná, popřípadě ji lze odložit na později.