Faq

Jak zjistím, zda jsem pro transplantaci vhodný?

Zakládáme si na plnohodnotné profesionální péči, a proto ještě než začneme probírat konkrétní nabídku, na úvodní schůzce v ČR proběhne vyšetření vašich vlasů a pokožky hlavy naším vlasovým specialistou. Toto vyšetření je zcela zdarma a poskytujeme ho jako jediní na trhu!

Projdeme si společně také váš zdravotní stav. Zodpovíme vám veškeré dotazy a detailně vysvětlíme celý průběh transplantace. Neslibujeme nemožné, a proto když zhodnotíme, že pro vás nebude transplantace vhodná, navrhneme jiné řešení.

Po vyšetření pokožky hlavy naším specialistou vaše vlasy nafotíme a odešleme lékařům na naší partnerskou kliniku Health & Beauty v Istanbulu, kde posoudí, zda a jakým způsobem je zákrok možný. Po kladném posouzení naší partnerskou klinikou vám následně pošleme konkrétní nabídku s veškerými doplňujícími informacemi.

Pokud pro vás bude transplantace vhodná, není potřeba na nic čekat, transplantaci můžete podstoupit celoročně. Roční období tedy nemá vliv na výsledek transplantace vlasů, jen je důležité vyhnout se přímému slunci.

Nejsem na transplantaci už moc starý?

Hranice věku při tomto zákroku není stanovena. Pacient musí být starší 18 let a musí mít dostatek vlasů v dárcovské oblasti. Ideální je zvolit dobu, kdy je vypadávání vlasů stabilní a stav vlasů je neměnný. Hodnotí se celkový zdravotní stav pacienta, nikoliv věk.

Jaký je rozdíl mezi metodou FUE a DHI?

Hlavním rozdílem, který rozhoduje, jakou metodou proběhne vaše transplantace, je místo, kde vám chybí vlasy. Sapphire FUE se používá především u mužů, kteří trpí plešatostí na temeni hlavy, naopak DHI je vhodná spíše pro muže s chybějícími vlasy po stranách hlavy.

Dále se řeší i věk, technika DHI se doporučuje hlavně lidem, kterým je méně než 35 let, u starších se pak častěji využívá Sapphire FUE.

Maximální počet štěpů vždy rozhoduje klinika podle stavu pacienta. Záleží hlavně na rozsahu vypadlých vlasů a síle zdravé, dárcovské oblasti.

Rozdíl mezi FUE (Follicular Unit Extraction) a DHI (Direct Hair Implantation) metodou transplantace vlasů je také způsob, jakým jsou do příjmové oblasti vsazovány odebrané vlasové štěpy. U metody FUE jsou vlasové štěpy vkládány do mikroskalpelem Sapphire Pen vytvořených kanálků, u metody DHI jsou odebrané vlasové štepy po jednom implantovány rovnou do pokožky bez tvorby kanálků pomocí nástroje Choi Pen.

Co je vše součástí balíčku transplantace?

Pouze u nás nabízíme vstupní vyšetření vašich vlasů a pokožky hlavy vlasovým specialistou v ČR automaticky, nikoliv pouze na vyžádání a po uplynutí 3 - 4 týdnů po zákroku také pooperační kontrolu vaší transplantace a profesionální péči vlasového specialisty v ceně.

Součástí všech našich balíčků je kromě samotné transplantace (a se všemi úkony s ní spojené) také zpáteční letenka Praha - Istanbul, ubytování v 5* hotelu evropského standardu, veškeré transfery luxusním mikrobusem Mercedes Benz třídy V a kompletní péče našeho českého spolupracovníka na místě.

Bolí transplantace vlasů?

Operace se běžně provádí v lokální anestezii, kdy je pokožka hlavy znecitlivěna a během zákroku nebudete cítit žádnou bolest. Nicméně stejně jako při trhání zubu, popřípadě jiných ošetření v lokální anestezii, můžete po jejím odeznění cítit nepříjemný pocit, nevolnost či bolest. Lékař se však vždy snaží, abyste se cítil co nejkomfortněji.

Kromě této lokální anestezie je také možné provést zákrok po injekční aplikaci sedativ, po kterých se budete cítit celkově uvolněně a bezstarostně.

Kdy mohu odletět na transplantaci?

Termín transplantace záleží na vytíženosti vypsaných termínů. Jakmile tedy společně vyřešíme všechna vyšetření a formality, můžete letět v nejbližším volném termínu.

Neumím anglicky, jak tedy budu komunikovat?

Nemusíte mít žádné obavy nebo stres, že se na klinice nebo kdekoliv jinde nedomluvíte. Od toho budete mít vedle sebe po celou dobu vašeho pobytu našeho českého spolupracovníka, který za vás vše potřebné zařídí a bude vám v Istanbulu oporou.

Bude vám k dispozici nejen při komunikaci v hotelu nebo na letišti, ale bude také přítomen po celou dobu na klinice během zákroku a také následující den při vaší první kontrole a mytí hlavy. Jazyková bariéra v tomto případě tedy není vůbec žádný problém.

Za jak dlouho se dočkám prvních výsledků?

Výsledky uvidíte ihned po transplantaci, většina implantovaných vlasů však do tří měsíců sama vypadne. Nemusíte mít, ale kvůli tomu žádné obavy, vlasový kořínek totiž stále zůstane v pokožce a o ten při transplantaci jde.

Během následujících měsíců již začnou růst vaše nové vlasy, opravdu viditelné a pěkné výsledky pozorujeme u klientů zhruba 6 měsíců po zákroku.

Všiml jsem si u konkurence pojmu "doživotní záruka", co to je?

Je nutné si uvědomit, že nikdy nezaručíte, jak Vaše tělo zareaguje po jakémkoliv zákroku. Lze zaručit bezchybnou implantaci, ale nikoliv, že např. za 10 let nemůžete o vlasy opět přijít. Je to dané různými vlivy, které se nedají ničím a nikým ovlivnit.

Jasný fakt však je, že z místa, kde se odebírají vlasové štěpy (dárcovská oblast na temeni hlavy), se nové vlasové štěpy již znovu neobjeví. Lze tedy konstatovat, že i opětovná transplantace nemusí být možná, jelikož dárcovská oblast již k tomuto zákroku nebude stačit.

Může se transplantace vlasů opakovat?

Transplantace vlasů může být opakována, většinou se pro ni pacient rozhodne, protože si přeje ještě hustější a plnější vzhled. Stále ale platí to, že pacient musí mít stále dostatek vlasů v dárcovské oblasti a musí být zdravotně v pořádku.

Doporučená doba pro další transplantaci je až po úplném zahojení po předchozím zákroku, obvykle se doporučuje počkat alespoň 12 – 16 měsíců, aby bylo možné posoudit úplné výsledky předchozí transplantace vlasů. Doporučujeme toto rozhodnutí zkonzultovat s lékařem nebo se zástupcem kliniky, na které byla provedena předchozí transplantace.

Je možné absolvovat transplantaci vlasů a vousů zároveň?

Ano!

Pobyt se vám prodlouží pouze o jeden den, cena obou zákroků najednou dle individuální nabídky.

Zůstanou mi po zákroku nějaké jizvy?

Díky moderním metodám FUE a DHI je viditelnost jizev minimální a většinou jsou jen velmi těžko rozpoznatelné. Díky použití těchto metod může pacient nosit i krátký sestřih a nemusí mít obavy z viditelných jizev.

Je možné vzít si s sebou do Turecka doprovod?

Ano! Je možné vzít si s sebou doprovod jako vaši psychickou podporu.

Uhradí si pouze letenku a doplatek za dvoulůžkový pokoj ve výši 20 EUR na noc.

Je možná transplantace vlasů i pro ženy?

Ano!

Transplantaci vlasů mohou podstoupit i ženy. Dobrá zpráva pro ženy je i ta, že při zákroku se neholí celá hlava, ale jen odběrová část, kterou lze překrýt delšími vlasy. U žen jsou příčiny vypadávání vlasů jiné než u mužů, proto je důležité najít jejich důvod a určit zda jsou vhodnými kandidátkami na transplantaci vlasů.