Operace

V den transplantace absolvujete předoperační vyšetření vlasů, vlasové pokožky, odběr krve a konzultaci s chirurgem, který stanoví přesný rozsah zákroku a tvar čelní linie.

Odebraná krev bude mimo jiné použita pro závěrečnou plazmaterapii, kdy se z krve speciální metodou získá plazma, která je velmi bohatá na destičky a pomáhá uchycení čerstvých vlasových kořínků a obecně chrání proti vypadávání vlasů. Tato plazma se aplikuje na závěr zákroku přímo do vlasové pokožky.

Transplantace trvá přibližně 6 až 8 hodin podle složitosti vašeho zákroku. Nemusíte se bát bolesti, vše probíhá v lokální anestezii (látky, kterými se anestezie provádí, jsou Jetokain, Citanes, Marcain). Po aplikaci lokální anestezie vám chirurg odebere vlasové štěpy z temene (tzv. dárcovská oblast) a vsadí je do předem vytvořených kanálků v místech, kde vám vlasy chybí. Pro urychlení hojení následuje plazmaterapie.

Během celého dne bude s vámi náš český zástupce, jazykové bariéry se tedy bát nemusíte. Na klinice vám bude zařízen tříchodový oběd.