VÝSLEDEK

NAŠE VÝSLEDKY

24 hodin po zákroku

Bezprostředně po provedení operace lze pozorovat nově implantované vlásky a mohou být viditelné drobné ranky. Občas může dojít k mírnému krvácení. V případě vzniku mírného otoku hlavy či obličeje Vám poskytneme podpůrnou čelenku, která pomůže otok zmírnit. Otok by měl odeznít nejpozději pátý den po operaci.

1. týden po zákroku

Tento týden je zásadní pro úspěch celého zákroku. Je nezbytné se pečlivě starat o transplantovanou oblast i o Vaše celkové zdraví. Doporučujeme dodržovat pooperační pokyny a zůstat v klidu doma, případně se věnovat lehkým procházkám.

2.–3. týden po zákroku

V tuto dobu začínají na hlavě vznikat stroupky. Je důležité vyhnout se dotýkání hlavy, zejména pokud pocítíte svědění. Postiženou oblast je třeba ošetřovat pomocí přípravků, které Vám byly poskytnuty na klinice, jako je například panthenol, šampon. Strupy by měly samy odpadnout během mytí vlasů. Je zakázáno strupy strhávat.

V této fázi již můžete nastoupit do práce. Je vhodné se vyhnout fyzicky náročné práci, práci v prašném prostředí, a také přímému slunečnímu záření.

4. týden po zákroku

Nyní byste měli být schopni pozorovat růst nových, jemných "baby" vlasů, zatímco staré vlasy začnou vypadávat. Můžete se také postupně vrátit k pravidelné sportovní aktivitě. Pokrývky hlavy lze používat, ale jen v nezbytně nutných případech.

2.–6. měsíc po zákroku

V tomto období si Vaše okolí začíná všímat výrazné změny. Vaše vlasy jsou již zřetelně viditelné a postupně se zahušťují. I nadále je však důležité dbát na kvalitní péči o vlasy. Pokud je třeba vlasy zastřihnout, použijte nůžky a vyhněte se oblasti, kde rostou nové vlasy. Tato část si zaslouží zvláštní pozornost a opatrnost.