PO OPERACI

PO OPERACI

Po Vašem chirurgickém zákroku Vás lékař podrobně seznámí s pokyny pro správné chování v prvních 24 hodinách po operaci. Je zásadní tato doporučení pečlivě dodržovat pro Vaše zdraví a rychlou rekonvalescenci. Kromě toho Vám budou předepsány léky, zejména proti bolesti a zánětu. Obdržíte také speciální polštář, který je nutné používat při ležení, aby nedocházelo k zatížení operované oblasti.

Vzhledem k tomu, že operace může být fyzicky i psychicky vyčerpávající, je pro Vás zajištěn odvoz zpět do hotelu, kde budete mít čas na potřebný odpočinek. Našeho delegáta, který Vás doprovodí na pokoj, můžete požádat o asistenci a rady, jak se správně uložit do postele s využitím poskytnutého polštáře. Důležité je ležet výhradně na zádech a zabránit kontaktu polštáře s ošetřenou oblastí.

Den po zákroku byste měli strávit převážně odpočinkem v hotelu, přičemž je možné absolvovat krátkou procházku, pokud se cítíte dobře. Po předchozí domluvě Vás do 24 hodin po operaci odvezeme zpět na kliniku, kde lékař provede kontrolu a ošetření rány. Naučí Vás také, jak správně mýt vlasy, pečovat o operovanou oblast, a poskytne Vám speciální šampon, který je nutné používat.

Následující den nás čeká let zpět do České republiky na letiště Václava Havla. I po návratu jsme pro Vás stále k dispozici. Je potřeba průběžně kontrolovat stav po transplantaci.